1.līga 2024

Vieta Komandas Punkti Nospēlēts Uzvaras Zaudējumi PL Uzvaras PL Zaudējumi Vārti +/-
1 IHK Jelgava II 11 4 3 0 1 0 26 - 17 9
2 IHK Pipari 8 4 2 1 1 0 31 - 22 9
3 IHK Jokeri 6 4 2 2 0 0 23 - 20 3
4 IHK Unimars 3 4 1 3 0 0 18 - 23 -5
5 IHK MĀRUPES LŪŠI 2 4 0 2 0 2 16 - 32 -16

NOLIKUMS


PIRMĀ LĪGA INLINE HOKEJA -  *PLIH 2024* 

 1. Mērķis un uzdevumi

1.1. Popularizēt un iesaistīt inline hokeja apritē , pēc iespējas vairāk spēlētāju un popularizēt inline hokeju.

1.2. Veicināt un popularizēt veselīga dzīvesveida un saturīga brīvā laika pavadīšanas veida nozīmi.
1.3. Noskaidrot Latvijas labākās komandas un spēlētājus.

 1. Čempionāta vadība

2.1. Čempionātu organizē un vada Latvijas inline hokeja centrs (LIHC) ar Olaines sporta centra atbalstu .

2.2. Čempionāta vadītāji – Andris Antonēvičs  un  Artūrs Vaskovs .

2.3. Laukuma tiesnešus nozīmē - Galvenais tiesnesis – Andrejs Jakovļevs .

2.4. Galvenais sekretārs – Artūrs Vaskovs (mob.tālr.28286100), e-pasts – Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.

2.5. Čempionāta vadītāji un komandu pārstāvji izveido čempionāta valdi.

 1. Čempionāta vieta un laiks

3.1. Čempionāts notiek Olaines Slidotavā (Kūdras ielā 5, Olainē, Olaines novadā) , darbadienu vakari no plkst.19:00-22:00, sestdienas, svētdienas no plkst.12:00-22:00 .

3.2. Čempionāts notiek pēc apstiprināta grafika, kuru sastāda galvenais sekretārs .

3.3. Spēļu atcelšana un/vai pārcelšana notiek iepriekš saskaņojot ar galveno sekretāri vismaz 48 stundas iepriekš.

 

 1. Čempionāta dalībnieki

4.1. Turnīrā var piedalīties komandas, kuras vēlas un garantē ievērot čempionāta Nolikumu, ir iesniegušas pieteikumu (skat. 1.pielikumu).

4.2. Čempionātā var piedalīties personas, kurām ir Latvijas Republikā izsniegtas pases vai uzturēšanās atļaujas.

4.2.1.  Turnīrā nedrīkst ņemt dalību spēlētāji – kuri ir spēlējuši Latvijas izlasē (U18,U20,pieaugušo), Latvija virslīgā(OHL), TOP ārzemju līgās spēlējošie, utt – pēdējos 3 gadus (drīkst spēlēt sākot ar 2021/2023). Ja spēlētājs ir atrodams www.eliteprospects.com un www.lhf.lv  vietnēs ar augstāk minēto līgu ierakstiem : 2022/2023,2023/2024,2024/2025 sezona. - SPĒLĒT NEDRĪKST. Šis punkts neattiecas uz vārtsargiem.

Katras komandas pārstāvis ir atbildīgs pārbaudīt savus spēlētājus !

4.3. Katrs spēlētājs drīkst spēlēt tikai vienā komandā (neattiecas uz vārtsargiem), kā arī čempionāta laikā nav atļauts pāriet citas komandas sastāvā.

4.4. Katrs čempionāta dalībnieks pats atbild par savu veselības stāvokli čempionāta laikā, ko apliecina ar savu parakstu komandas pieteikumā.

4.5. Čempionātā drīkst piedalīties personas, kuras nav jaunākas par 16 gadiem. Personas, kuras ir jaunākas par 16 gadiem drīkst piedalīties čempionātā tikai ar vecāku rakstisku atļauju.

4.6. Spēlētājiem, kuri nav sasnieguši 18 gadu vecumu, obligāti jāspēlē ar pilnu sejas masku, kas atbilst noteiktajiem starptautiskajiem standartiem.

4.7. Ne tiesneši, ne organizators neatbild par sacensību dalībnieku vai trešo personu traumām, miesas bojājumiem, sakropļojumiem (līdz pat letālam iznākumam), kuri gūti turnīra norises laikā/vietā vai slidotavai pieguļošā teritorijā.

4.8. Izdarīt izmaiņas, atsaukt un pieteikt spēlētājus drīkst līdz izslēgšanas spēļu sākumam.

4.9. Komandās visiem spēlētājiem ir jābūt vienādos formas kreklos, tiem jābūt numurētiem (numuri nedrīkst atkārtoties).

 

 1. Pieteikums

5.1. Komandu pieteikumi (skat. 1.pielikumu) jāiesniedz ne vēlāk kā trīs dienas pirms čempionāta sākuma – Galvenajam sekretāram – Artūrs Vaskovs (mob.tālr.28286100),  sūtot uz  e-pastu -  Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt. ( čempionāta pirmās spēles dienā, jāiesniedz pieteikuma oriģināls ar parakstiem).

5.2. Komanda sastāvā drīkst pieteikt ne vairāk kā 20 dalībniekus. 

5.3.  Komandām, 10 minūtes pirms spēles, sekretariātam jāiesniedz elektroniski sagatavots un izdrukāts spēles spēlētāju pieteikums – spēlētāju vārds , uzvārds un Nr. ( ja nav iespējas izdrukāt, tad elektroniski atsūtīt uz e-pastu - Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt. ) un spēles dalības maksa 40,00 EUR . Par šī punkta nepildīšanu 1. un 2. reize brīdinājums, 3. reizē naudas sods 15 EUR apmērā uzreiz pēc spēles jāsamaksā protokolistam. Cienam viens otru un nekavējam spēles laiku !

 1. Čempionāta norises kārtība

6.1. Čempionāts notiek pēc organizatora izstrādātiem noteikumiem, kas nav pretrunā ar Starptautiskās inline hokeja federācijas noteikumiem (IIHF). Spēles notiek bez pārmetieniem.

6.2. Latvijas čempionāts notiek  posmos:

 6.2.1. Pirmajā posmā komanda katra ar katru sacenšas pēc apļa sistēmas – riņķa turnīrā. Tiek izspēlēti divi apļi Ja spēles pamatlaikā rezultāts ir neizšķirts, tiek noteikts 5 min papildlaiks (papildlaikā komandas spēlē ar 3 laukuma spēlētājiem un vārtsargu), kurā uzvar komanda, kura gūst pirmos vārtus. Ja vārti netiek gūti papildlaikā, tad veic 3 pēcspēles metienu sēriju. Ja arī tad rezultāts ir neizšķirts, turpina veikt sērijas pa vienam metienam.

  6.2.2. Otrajā posmā notiek izslēgšanas turnīrs. Pēc pirmā posma ieņemtajām vietām attiecīgi spēlē 1 vietas ieguvējs pret 4tās vietas ieguvēju un 2 vietas ieguvējs pret 3ās vietas ieguvēju. Komandas sacenšas līdz 2 uzvarām. Ja spēles pamatlaikā rezultāts ir neizšķirts, tiek noteikts 5 min papildlaiks (papildlaikā komandas spēlē ar 3 laukuma spēlētājiem un vārtsargu), kurā uzvar komanda, kura gūst pirmos vārtus. Ja vārti netiek gūti papildlaikā, tad veic 3 pēcspēles metienu sēriju. Ja arī tad rezultāts ir neizšķirts, turpina veikt sērijas pa vienam metienam.

6.2.3. Trešais posms - Fināls. Spēlē abu pāru uzvarētāj komandas. Komandas spēlē savā starpā līdz divām uzvarām. Ja spēles pamatlaikā rezultāts ir neizšķirts, tiek noteikts 5 min papildlaiks (papildlaikā komandas spēlē ar 3 laukuma spēlētājiem un vārtsargu), kurā uzvar komanda, kura gūst pirmos vārtus. Ja vārti netiek gūti papildlaikā, tad veic 3 pēcspēles metienu sēriju. Jā arī tad rezultāts ir neizšķirts, turpina veikt sērijas pa vienam metienam.

6.3. Spēles ilgums 4 x 8  minūtes “tīrais” laiks. Pārtraukums starp puslaikiem 2 minūtes. Pēc otrā perioda komandas mainās laukuma pusēm.

6.3.1 Spēles tiek spēlētas - 4 pret 4 laukuma spēlētāji + vārtsargi .

6.4.  Vienas minūtes pārtraukumu spēles laikā katra komanda var izmantot tikai vienu reizi.

6.5. Komandas tiek izslēgtas no čempionāta šādos gadījumos:

- par rupjiem disciplīnas, sporta ētikas un čempionāta organizācijas noteikumu
              pārkāpumiem;
            - par neierašanos uz 2 (divām) spēlēm.

 6.6. Komandai, kura izstājas vai kura tiek izslēgta no čempionāta, tiek ieskaitīti zaudējumi ar rezultātu 0:5, ja tā ir nospēlējusi vismaz 50% no čempionātā paredzēto spēļu skaita. Pārējos gadījumos rezultāti tiek anulēti.

6.7. Ja spēlē piedalās diskvalificēts vai nepieteikts spēlētājs, komandai tiek piešķirts zaudējums ar rezultātu 0:5.

 1. Disciplinārais sods un diskvalifikācija

7.1. Spēlētāju par atklāti rupju un bīstamu spēli čempionāta vadītāji ir tiesīgi izslēgt no turnīra.

7.2. Par tīšu provocēšanu un kautiņa izraisīšanu spēles laikā vai stundu pēc tās čempionāta vadītāji ir tiesīgi izslēgt no turnīra spēlētājus un komandas .

7.3. Ja komanda neierodas uz spēli, tai jāapmaksā izdevumi (50,00 EUR), kas saistīti ar spēles organizāciju un tiesnešu atalgojumu.

7.4. Par draudēšanu, uzbrukumu, spēles tiesnešiem vai konkrētās spēles apkalpojošajam personālam spēlētājs tiek sodīts ar diskvalifikāciju uz piecām spēlēm un naudas sodu 50 EUR.

7.5. Par atkārtotu draudēšanu, uzbrukumu, sitienu spēles tiesnešiem vai konkrētās spēles apkalpojošajam personālam, spēlētājs tiek diskvalifīcēts līdz sezonas beigām un viņa komandai līdz nākošajai  spēlei jāsamaksā soda naudu 100 EUR .

7.6. Gala lēmumu par disciplinārajiem sodiem pieņem čempionāta valde.

 1. Čempionāta  tiesneši

8.1. Par čempionāta tiesnešu nozīmēšanu un tiesāšanas kvalitātes kontroli atbild čempionāta vadītāji.

8.2. Spēlēs laikā laukumā var atrasties viens vai vairāki  tiesneši , viens no viņiem ir spēles galvenais tiesnesis .

8.3. Lūgumi par konkrētās spēles tiesnešu nomaiņu netiek pieņemti.

8.4. Tiesnešu lēmumi čempionāta laikā ir galīgi un nevar tikt apstrīdēti ne no spēlētāju, ne no komandas vadības puses.

8.5. Spēlēs laikā strādā viens spēles sekretārs.

 1. Uzvarētāju noteikšana.

9.1. Komandu izcīnītās vietas tiek noteiktas pēc izcīnīto punktu summas: uzvara spēles pamatlaikā– 3 punkti, uzvara pēcspēles soda metienos – 2 punkti, zaudējums pēcspēles soda metienos – 1 punkts, zaudējums – 0 punkti.

9.2. Vienādas punktu summas gadījumā augstāku vietu piešķir:

- vairāk punktu savstarpējās spēlēs;
- labāka vārtu attiecība savstarpējās spēlēs;
- labāka iegūto un zaudēto vārtu starpība visās spēlēs;
- vairāk iegūto vārtu visās spēlēs;
- vairāk punktu savstarpējās spēlēs.

 1. Protests

10.1. Komanda, kas vēlas iesniegt protestu, nekavējoties par to paziņo spēles sekretariātam, kurš pieteikumu fiksē spēles protokolā ne vēlāk kā 30 minūšu laikā pēc spēles beigu signāla.

10.2. Protesta iesniegšana ar savu parakstu jāapliecina komandas pārstāvim. Nevienam citam no komandas nav tiesību pieteikt un iesniegt protestu.

10.3. Izskatīšanai netiek pieņemti protesti par aizmugures stāvokli, ripas pārmetieniem, iemetienu vietas izvēli, sodu noteikšanu, ieskaitītiem vai neieskaitītiem vārtiem.

10.4. Protestu izskatīšanas laiks- piecas darba dienas.

 1. Finansiālie noteikumi

11.1. Izdevumus, kas saistīti ar sportistu piedalīšanos čempionātā (transports, ekipējums u.t.t.), sedz komandējošā organizācija vai paši sportisti.

11.2. Katra komanda par piedalīšanos maksā organizatora noteikto dalības maksu 40,00 EUR par katru čempionāta spēli ( samaksa jāveic pirms spēles ) , kas paredzēta spēles tiesāšanas izdevumiem un apbalvojumiem .

 1. Apbalvošana

12.1. Regulārā turnīra uzvarētāja kauss - komanda .

12.2. Izslēgšanas turnīra ceļojošais kauss – komanda .

12.3. Komandas - pirmās divas vietas ieguvējas - tiek apbalvotas ar Olaines sporta centrs un LIHC balvām (izslēgšanas turnīrā ) .

12.4. Labākais čempionāta vārtsargs , regulārā turnīra MVP un playoff MVP  , - tiek apbalvoti ar Olaines sporta centrs un LIHC balvām ( šo balvu ieguvējus nosaka čempionāta vadītāji ) .

 1. Izmaiņas čempionāta nolikumā

13.1. Organizatoriem ir tiesības mainīt vai papildināt šo nolikumu nepieciešamības gadījumā, informējot par to čempionāta valdi un komandas pārstāvjus .

13.2. Katras komandas pārstāvjiem tiek izsniegts čempionāta nolikums un pieteikums .

13.3. Informāciju var saņemt - Artūrs Vaskovs (mob.tālr.28286100 ) vai e-pasts –  Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.

Sagatavoja - Artūrs Vaskovs