Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:129, Did:0, useCase: 0

ASV leģenda Andretti aicina F1 komandas startēt ar trim mašīnām

ASV leģenda Andretti aicina F1 komandas startēt ar trim mašīnām
Mario Andretti
Foto: AZ Big Media

Amerikas autosporta leģenda Mario Andretti uzskata, ka "Formula 1" komandas varētu atsevišķos posmos startēt ar trim mašīnām, vienu no tām atstājot viespilotu rīcībā. Viņaprāt, tādā veidā tiktu vairota čempionāta popularitāte.

1978. gadā Andretti kļuva par F1 pasaules čempionu, bet vēl pirms tam viņš pirmo iespēju startēt šajā čempionātā ieguva tieši tādā veidā. 1968. gadā, būdams viens no vadošajiem braucējiem "IndyCar" čempionātā, Andretti tika uzaicināts uz "Lotus" komandu un piedalījās F1 posmā ASV, kur izcīnīja uzvaru kvalifikācijā. Trīs gadus vēlāk viņš ar trešo "Ferrari" mašīnu startēja septiņos F1 posmos, Dienvidāfrikā gūstot savu pirmo uzvaru.

"Mercedes" vienības vadītājs Toto Volfs nesen izteicās, ka vajadzētu atļaut komandām startēt sacīkstēs ar trim mašīnām, vienā no tām sēdinot jaunos talantus. Citu komandu vadītāji šo ieceri novērtējuši skeptiski.

"Savulaik es tieši tā ieguvu savu iespēju," skaidro Andretti. "Kolins Čepmens "Lotus" vadītājs deva man iespēju braukt vienā no vadošajām komandām ar konkurētspējīgu mašīnu. Arī savās pirmajās sacīkstēs uzvarēju, tobrīd pilotējot "Ferrari" trešo auto. Šāda iespēja bija atspēriena punkts manai turpmākajai karjerai."

Andretti ir drošs, ka trešās mašīnas piešķiršana kādam talantīgam autosportistam spētu palielināt F1 popularitāti arī Amerikā.

"Ir svarīgi, lai arī šeit viņiem būtu sava fanu bāze," saka amerikānis. "Iedomājieties, ja "IndyCar" čempionu Džozefu Ņūgārdenu "Mercedes", "Ferrari" vai "Red Bull" uzaicinātu startēt ASV posmā ar trešo mašīnu. Iespējams, tas piesaistītu vēl papildus 40 tūkstošus skatītāju. Var jau slēpties aiz dažādām atrunām, bet tas varētu nostrādāt. Tas būtu interesants veids, kā vairot popularitāti. Saprotu, ka laiki mainās, bet sportam tā būtu liela vērtība atpazīstamības veicināšanā."

Izmantotie resursi:
Motorsport.com: F1 News, MotoGP, Le Mans...

     [+] [-]

, 2018-09-13 18:29, pirms 2 nedēļām
Laba ideja.

Tev jābūt autorizētam,