Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:134, Did:0, useCase: 0

Andrejs Gražulis: "Dziesmu svētkos piedalījos trīsreiz"

Andrejs Gražulis: "Dziesmu svētkos piedalījos trīsreiz"
Eiropas jaunatnes vicečempions Andrejs Gražulis: 20 spēles Latvijas valstsvienībā
Foto: Romāns Kokšarovs, f64

"Permā sapratu, kā ir būt leģionāram un pie kā jāstrādā. Apzinājos, kas vēl jāizdara, lai varētu sekmīgi cīnīties tālāk," otrdien, 19. jūnijā, sarunā ar Sportacentrs.com teica Latvijas vīriešu basketbola valstsvienības garais spēlētājs Andrejs Gražulis.

Šajā nedēļā divreiz kļuvi par modeli – izlasē un personīgajās kāzās. Kā izdevās?
Izdevās sakārtot visu gan privātajā dzīvē, gan valstsvienībā. Ierados šeit, lai palīdzētu komandai.

Cik brīvdienu bija kāzām?
Četras. Viss bija saplānots jau ļoti sen, nācās pielāgoties tikai izlases treniņiem. Esmu gandarīts par to, kā viss izvērtās.

Pastāsti par savu tautas tērpu!
Tas ir Vidzemes tautas tērps (ar Rīgas elementiem). Jutos labi. Iepriekš dziedāju Kokneses vidusskolas korī un dejoju. Trīs reizes esmu piedalījies Dziesmu svētkos, tai skaitā vienreiz – pieaugušo deju svētkos.

Varētu teikt, ka esi profesionālis arī šajā jomā?
Pats tā neapgalvotu, taču dalībnieka pieredze ir.

Perma ir pazīstama kā viena no Krievijas basketbola pilsētām – tās klubs “Ural Great” gadsimta sākumā divreiz uzvarēja nacionālajā čempionātā. Vai to izjuti arī šosezon?
Noteikti! Zāle visu laiku bija pilna un atmosfēra spēlēs bija ļoti laba. Varbūt komanda nenospēlēja tik labi, kā paši gribējām, taču kopumā sezonu vērtēju kā izdevušos.

Tavs lielākais ieguvums?
Jauna pieredze. Sapratu, kā ir būt leģionāram un pie kā jāstrādā. Apzinājos, kas vēl jāizdara, lai varētu sekmīgi cīnīties tālāk.

Profesionālajā ziņā – šosezon trenējies vairāk nekā iepriekš?
Trenējos vairāk nekā agrāk, jo Permai bija ļoti maz spēļu (24 spēles VTB līgas regulārajā sezonā) un gari pārtraukumi. Tā bija galvenā atšķirība. Man bija ļoti daudz sparingpartneru, jo biju spēlētājs bez pozīcijas. Sanāca trenēties ar visiem.

Treneris vairāk mēģināja iespēlēt vienā pozīcijā?
Tā nevar teikt. Pats neraujos spēlēt ārā. Visērtāk jūtos groza apakšā un kontaktspēlē.

Trenera darbs ir novērtēts – Nikolajs Mazurs arī nākamajā sezonā turpinās strādāt Permā. Vai arī esi saņēmis piedāvājumu?
Atļaušos nekomentēt. Pagaidām nezinu, kur spēlēšu nākamsezon. Prioritāte aizvadītajās nedēļās bija sakārtot personīgo dzīvi.

Ko gaidi no nākamajām divām nedēļām?
Komandas uzvaras, lai augustā visi varētu atgrieztos treniņos un nākamās spēles aizvadīt savās mājās. Šajā ziņā esam vienisprātis.

Tev jābūt autorizētam,